Předkrmy a hlavní jídla,  RECEPTY,  Snídaně,  Zdravé/Fitness

Sendviče s rostbífem a marinovanou cibulí

Minulý měsíc jsem se vrhla na domácí rostbíf, docela hodně masa mi zbylo, což jsem následně využila do teplých sendvičů. V poslední době téměř všude využívám marinovanou červenou cibuli, její příprava je snadní a když ztratí štiplavost, výborně vynikne v salátech, bowlech, se sýry nebo v obložených chlebech. Pokud vám přijde příprava rostbífu náročná, určitě zkuste alespoň tu cibuli, tu zvládne připravit i naprostý začátečník.

Sendviče s rostbífem a marinovanou cibulí

  • 4 krajíce kváskového chleba(použila jsem domácí)
  • 8 plátku čedaru
  • 4 lžíce ajvaru
  • hrst drobného salátu
  • 200-300g rostbífu (recept dole)
  • marinovaná cibule – 2 červené cibule, 125ml vinného octa, 70g třtinového cukru

 

Nejdříve si připravíme marinovanou cibuli, červenou cibuli oloupeme, přepůlíme a nakrájíme na tenká půlkolečka. Překrájenou cibuli nacpeme do středně velké zavařovací sklenice. V kastrůlku smícháme vinný ocet se třtinovým cukrem a vaříme do doby, než se cukru rozpustí. Horkým lákem zalijeme cibuli a necháme marinovat, cibuli můžeme několikrát promačkat lžící. Sklenici necháme zchladnout při pokojové teplotě, poté ji můžeme používat nebo uložit do lednice, kde vydrží až dva týdny.

Plátky chleba obložíme sýrem a necháme je zapéct v troubě vyhřáté na 150 stupňů, počkáme než se sýr rozpustí a spodní strana začne být křupavá (5 minut). Poté na dva krajíce naneseme ajvar, posypeme drobným salátem, přidáme lžíci marinované cibule a navrch položíme plátky rostbífu. Sendviče přiklopíme zbylými dvěma krajíci zapečenými se sýrem (sýrem směrem dovnitř). Hotový sendvič je křupavý s roztaveným sýrem, ale rostbíf není přetažený, protože se v sendviči nedopékal.

 

Rostbíf s mangovo-avokádovou salsou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *