Foodtripy blondýnek

Foodtripy blondýnek III. – FOOD piknik v Ladronce

  Ahoj všem, přinášíme s L. K. další report a tentokrát z pikniku, který byl organizovaný časopisem Food. Tentokrát jedeme výjimečně v trochu jiném modu, kdy si navzájem přepisujeme svoje postřehy :D. Ale hlavní kostra je dílem mé drahé přítelkyně, která má velmi dobrou paměť, když pominu, že si myslí, že jsme tam jedli zmrzlinu se slaným karamelem, ale to byla levandule! 😀

P.S. Článek není reklamou, děláme to z čisté lásky k jídlu.

Čas venkovního posezení na dece se pomalu chýlí ke konci, a proto jako každoročně časopis F.O.O.D. bodoval uspořádáním pikniku ke konci letní sezony. Letošní ročník jsme ani my dvě nevynechaly, a tak vám o něm podáme hořkosladký rapport.

Zaprvé je třeba říci, že piknik začínal jako menší gastronomický festival, ale letošní ročník již obsadil převážnou část parku Ladronka – s úctyhodným počtem 50 stánků obklopujících hlavní tribunu, na které probíhal klíčový program festivalu. Jednalo se o přípravy zajímavých pokrmů, ochutnávky, soutěže nebo hudební vystoupení. Prostor i zmíněný program byl přizpůsoben návštěvám celých rodin, přičemž byl vstup stejně jako na minulých ročnících zdarma.

Pozitiva akce pro nás samozřejmě převládají (přeci jen je tu řeč o jídle), ale našemu kritickému oku pár chybiček neuniklo. Nejvíce nás nicméně nadchla rozmanitost pokrmů a umístění v parku Ladronka. Při příchodu se dostanete k tabuli rozmístění stánků, tudíž si rovnou můžete představit, co a kolik vás toho vlastně čeká a následně si v hlavě udělat představu, co všechno byste rádi spořádali. My jsme udělaly tzv. „okoukávací kolečko“, kdy jsme obhlédly jednotlivé stánky a ceny jejich pokrmů či nápojů. Dokonce si hned u vchodu (a začátku seznamovací trasy) můžete vzít vodu zdarma, abyste zůstali hydratovaní na honu za nejlepším jídlem či přibrat do druhé ruky zdarma kávu od Jacobs, a to i s bezlaktózovým mlékem. Milé.

Zvolily jsme taktiku začít slaným sortimentem a poté vyrovnat chutě sladkým. Vzhledem k tomu, že výběr byl veliký, dlouho jsme otálely, až jsme hlady musely pro burger. Ten byl podle našeho názoru spíše nevyladěný a řadíme ho do „dvojkové“ kategorie. Sice obsahoval dostatek masa, ale obyčejná žemle se rychle promočila dresinkem a šťávou z masa, a tudíž se celý burger v půlce jídla začal rozpadat. Původní idea byla vyzkoušet vyhlášené Burgery od Kaiser & Franz (https://kaiserfranz.cz) , které jsou sázkou na jistotu, ale jejich food truck se asi někam zatoulal mimo dosah našeho vidění, a tak jsme tedy sáhly po Burger Lafroit. Můžeme vinu přikládat tomu, že se prodávající musel hodně otáčet a čelit hladovým pohledům ve frontě, ale s tím se musí na tak velké akci počítat, příště bychom zvolily jinou značku. Nicméně, hlad byl neodbytný, a tak nám i „obyčejné“ provedení burgeru přišlo k chuti. K němu jsme popíjely produkty z Proseccolo (https://www.apeprosecco.com), tedy opravdu výborné prosecco, které nám dodalo síly na další lov.

A teď je na řadě sladké, k již zmíněné kávě. Košíčky s krémem byly jasnou volbou. Mohli jste si vybrat až z desítek druhů – bezlepkové, čokoládové, kokosové, ovocné, malé či velké. Zkrátka, každý milovník sladkých cupcaků by si zde vybral. My jsme vyzkoušely cupcaky z Cupcakekárny (http://www.cupcakekarna.cz) a z Nebeských dortíčků (https://www.nebeskedorticky.cz/), které můžete vidět na fotkách. Naše oko padlo na bezlepkový vanilkový, čokoládový s pomerančem a kokosový. Dle našich reakcí po prvním zakousnutí si dovolím tvrdit, že jsme neměly slov. Byly vynikající.

V neposlední řadě samozřejmě k létu neodmyslitelně patří zmrzlina a svoje místo si na pikniku našlo i Puro Gelato (http://www.purogelato.cz) s porcemi za velmi přívětivé ceny! Všechny příchutě vypadaly lákavě, ale náš dlouhodobý favorit je levandule, a tak jsme ji zkombinovaly s čokoládou a bylo to naprosto skvělé. Pokud jste fanoušky zmrzliny, tak určitě neváhejte navštívit jejich pobočku např. na Výtoni a připomeňte si chuť léta.

K našim nákupům patřilo například Ghee, což je pročištěné přepuštěné máslo, které je dnes již hodně využívané spolu s rostlinnými oleji. Více zde: https://ceskeghicko.cz. A právě v Českém ghíčku jsme ochutnaly přepuštěné máslo velmi podobné nutelle (tzv. Ghítela), ale také různé druhy bylin, které se do ghí přidávají a mají různé příznivé vlivy na náš organismus.

Bohužel byly následně naše gastronomické kapacity vyčerpány, ale z minulých let rozhodně doporučíme ochutnat gyros ze stánku Řeckých specialit, tramín a moravské tyčinky z vinařství Šalša, donuty z Donut shop či bublinkové vafle od SmileWaffle či zdravější koláče od pekařství Louskáček, vlastně bych s výčtem mohla pokračovat do nekonečna. Utnout se ve výběru je spíě nemožné.

Na další piknik se už znovu těšíme, protože nabízí možnost nákupu kvalitního a výborného jídla i produktů, takže za rok nezapomeňte přibalit deku a vydat se do Ladronky, mezitím můžeme čerpat recepty na výborné jídlo z časopisu F.O.O.D.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *