Foodtripy blondýnek

Foodtripy blondýnek II. – Creperie U Slepé kočičky

  Ačkoliv by od nás majitel jedničku s hvězdičkou za název podniku nedostal, rozhodli jsme se dáte creperii ze Sedmičky (městská čtvrť, ne bulvární časopis) šanci. Ať si pod tím názvem představíte prostě cokoliv, tak to zní úplně strašně. Ale byly jsme mile překvapené, ale o tom dál… Dneska začínám recenzovat já, protože jsem místo na úterní rozlučkový oběd vybrala já.

(A zde vidíte, jak vypadá taková průměrná fotka, když na to dojde :D… Ať to nevypadá příliš vyumělkovaně.)

L.S.

Kolem této Creperie jezdím vlastně už řadu let tramvají a z nějakého důvodu jsem vždy dala přednost něčemu úplně jinému a to i přesto, že jsem často vzpomínala na francouzské pohankové galettes. Ty jsem dokonce zkoušela připravovat doma, protože na ně kromě pohankové mouky nic moc nepotřebujete, ale selhala jsem v oblasti dostatečně velké pánve. Galettes se připravují tak, že se vlije do pánve těsto, poté se slaná palačinka otočí a navrší se na ní nápň, která se tímto způsobeme ještě ohřeje nebo dodělá. Creperie paradoxně nemá v nabídce nejvíce tradiční variantu a to je – šunka od kosti, sýr a sázené vejce. Tyto suroviny si můžete dát, ale v jiném seskupení. Kromě slaných palačinek má tento podnik i klasičtější polední menu a celkovou nabídku, zahrnující tradiční restaurační menu, zde v lehce francouzském nádechu. Ještě jsem to nezmínila, ale samozřejme je zde sširoká základna na výběr klasických sladkých palačinek.

My jsme dali přednost o něco méně finačně ekonomickým slaným pohankovým, já měla variantu se špenátem, parmazánem, sušenými rajčaty a kuřecím. Lucka měla sušenou šunku, parmazán, čerstvá rajčata a rukolu. Její varianta byla o trošku slanější, neicméně za mě byly obě skvělé. Překvapivě dost syté, pokud jste nikdy nejedli pohankové palačinky. Co bylo ale super, že to bylo strašně clean food, žádý zbytečný olej, grilované kuřecí, čerstvost, ždáné podivné směsky koření, krása. Po jídle jsem byl sytá, ale samozřejmě jsme se posunuly ještě do gelaterie, ale nemohu říci, že bych nebyla dobře najedená a doopravdy dobře, protože mi jídlo sedlo, nebylo vůbec těžké. Možná je to tím, že jsou tyto palačinky přirozeně bezlepkové.

K pití jsme měli ledovou matchu s limetkou, což mě nadchlo asi na třikrát, zdravé pití bez cukru a studené pití, jupí. Ostatí podniky inspirujte se. Navíc bylo servírvaní strašně fotogenické a to nejen u té matchy. Creperie má talíře s vlastním logem, ale dokonce i své ubrousky.

Dále ještě něco o prostředí a interiéru, který sem nezmínila. Zaprvé, podnik je prostornější, než jsme čekaly. Má malou zahrádku na ulici, velkou do vnitrobloku, menší sezení před barem a dost obrovské ve sklepě, kterým se prochazí do vnitrobloku. To bylo první převapení, druhé byla dost velká promyšlenost v rámci detailů. Obsluha byla také velmi milá a snaživá, ačkoliv jsme šly požádat o placení před bar (na dvě malé holky asi rychle jíme, teda asi určitě).

Shrnuto podrženo, do Creperie se vrátím, protože to byl suprový oběd a láká mě strašná spousta jejich variací, a to i sladkých, kvůli matche, a protože se na zahrádce strašně příjemně fotí.

L.K.

A je to tu zas! Máte chuť na trochu Francie ? Tak jste tu správně – tentokrát jsme tedy ukojily touhu po něčem frankofonním, což je nám oběma velice blízké a vyrazily jsme do holešovické „Creperie u slepé kočičky“, která je vyhlášená pro neobyčejně dobré slané palačinky z pohankové mouky, ale hlavně se vyjímá svým neobvyklým názvem. U vchodu vás přivítá dřevěná socha lidské velikosti ve tvaru kočky se zakrytýma očima. Prostor, ačkoliv zvenku vypadá velice malý, zaujímá celkem velkou plochu. Výhoda v těchto horkých dnech je ta, že se můžete schovat do vnitrobloku na zahrádku, kam nesvítí a je tam chládek. Personál je příjemný a starostlivý. Creperie se nachází v Holešovicích, blízko stanice tramvaje Kamenická, tudíž je skvěle dostupná.

Řekla bych, že nejen slané palačinky budou tím top jídlem, které zde můžeme ochutnat. V jídelníčku jsem zaregistrovala řadu výborných kombinací na sladko, což by nebylo od věci jako dezert, pokud máte opravdový hlad. Nicméně, slaná palačinka, ačkoliv se to nezdá, zasytila až až. V našem případě jsme ochutnávaly varianty – špenát s kuřecím masem a sušenými rajčaty a parmská šunka s rukolou a parmezánem. Za mě tedy nebe v puse a co je hlavní, náplně v palačince bylo opravdu dost, takže se není čeho bát při pohledu na trošku vyšší ceny. Jako nápoj jsme do letních dnů zvolily studenou Matcha limonádu s limetkou, která nejen osvěží, ale i nakopne. Za mě tedy skvělý a osvěžující oběd, ze kterého jsem odcházela velmi spokojená.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *