Gastrotoulky

Snědeno v říjnu

Možná mi to nebudete věřit, ale fakticky se stydím. Nikdy sem tak dlouho nezazdila příspěvěk do této rubriky jako tento měsíc. Je toho hodně a padá na mě únava. Už aby bylo alespoň po Vánocích a nebyla stále tma, většinou na bytě snídám a večeřím za tmy a je strašně těžké ulovit na fotky a jídlo čas ve chvíli, kdy je alespoň trochu světla na focení. Blogy v tomhle ohledu trošku v těchto měsících zaostávají a to vidíte i tady, zorganizovat vaření tak, aby to vyšlo a šlo to ještě nafotit je v nabitém denním harmonogramu téměř nemožné. Dnes tedy opožděně přináším rubriku Snědeno, snad vás tento měsíc něco zaujme, pokud dané výrobky neznáte.

P.S. Nesmějte se těm slevovým cedulkám, studentský život přece!

Tak tohle byla jedna z nejlepších sladkostí této doby a úplně suprové je to, že jsem to ani trošku nečekala. Maliny sušené mrazem obalené ve vrstvě čokolády, bílé i tmavé. Strašně boží věc, kterou jsem hodila v Pennymarketu bezmyšlenkovitě napás, když jsem potřebovala pití. Dostratečně velké maliny, suprová čokoláda.

 

Ou tak tohle bylo sladké, na kalorické hodnoty se raději nedívejte :D. Pro ty, co by nepoznaly, jedná se o  výrobek řetězce Spencer a je to sladkost Short bread, linecká sušenka s hustou vrstvou karamelu a také čokolády. Karamel byl

výborný, máslový a táhnoucí se…tak snad zase někdy.

 

 

Další Spencer, zlevněný pytlíček na třetinu původní ceny. Obsahoval tři sáčky, čokoládové čočky z výborné měkké mléčné čokolády, medovokaramelové plástve v čokoládě a maliny v bílé čokoládě. Boží mix a každý si vybere. Užila jsem si sladkho pěkně o narozkách.

 

Tyčinka s krémem s pralinkovou příchutí, nedojme ani neurazí. Chutná jako jeden velký bonboniérový bobon, obsahuje kousky oříšků, příště možná zkusím raději nějakou s karamelem. Pokud si chcete koupit ve Spenceru čoko, tak obyčejná švýcarská je boží, pak pralinky v zlatých krabicích a koule s krémem, mnohem lepším než Lindor, rozhodně nesmíte minout.

Nedávno mě napadlo, že jsem nikdy nevyfotila svojí nejoblíbenější kávu, tak ji tu máte. Dále vede ještě nesafé gold a nescafé espreso, ty se objevují na mém bytě pravidelně. Hodn druhá instantní káy mi vůbec nechutná. Mrí mě, že se v Čechách teď neprodává i čokoládová  vanilková příchuť.

 

Oj tohle je vítěz, protože jsem během října spořádala už téměř dvě krabičky. Barebells oříškový jemný krém stojí za tu cenu, je lepší než nutella a je bez palmového oleje, je i méně slaký a jednoduché cukry obsahuje v minimální výši. Utíkejte do vyhledávače a zaklikejte internetový obchod Aktin nebo si udělejte výlet na Kubánské náměstí v Praze, bude to stát za to 🙂

 

Nenechte se odradit názvem 😀 v krabičce se skrývá vyborný ovocnobylinkový čajík. Miluju i ten v tmavěrůžokrabičce s grepem. Opravdu moc moc dobré… A kdo by to čekal?

Jinak j

e čaj zakoupený v Tescu.

 

Slibovala jsem , že už nikdy nebudu fotit prázdné obaly a vidíte, jak to dopadá. Tahle příchuť tyčiky One je prní, která mi fakt chutnala, i když pokud by nebyla tak výrazně zlevněná, stejně by u mě doma nepřistála. Příchut narozeninový dortík taky nebyla zlá, chutnala jako nadrolený hustý korpus. Co, mě hodně neoslnilo byl slaný karamel, od kterého sem čekala víc, ale byl tam nejvýraznější takový nakyslý podtón, který tyčinky One trošku mají.

 

Brambůrky, pečené opět v akci a s příchutí cibulky a smetany. Jsou chuťově skvělé a s minimem tuku, jednu dobu jsem si na nich hrozně ujížděla. Pochází také ze Spencera, další příchutě jsou milým překvapením, zvládla jsem dokonce i octové.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *