Gastrotoulky

Lavande – kam zajít v Praze na polední menu

      V rubrice gastrotoulky šetřím s doporučováním, ale čas od času je něco tak dobré, že si to zaslouží vyzdvihnout. Naším podzimním objevem je restaurace Lavande, kterou najdete u řeky na konci Lidické ulice. Podnik klame zvenku vzhledem, ale uvnitř očekávejte pěknou restauraci ve francouzském bistro stylu a příjemnou obsluhu. A menu, které se skládá z kvalitních surovin, většinou neobsahuje lepek ani laktózu.

Lavande je mimo čisté centrum Andělu, což zabraňuje tomu, aby to tu přes poledne praskalo ve švech (stůl jsme zatím neobjevili pouze jednou). Přes poledne to tu “lítá”, takže není třeba se bát, že se v rychlosti nenajíte a příliš se zdržíte. Mezi velké benefity patří jídlo v opravdu příjemné atmosféře čistého a projasněného interiéru. Stolky jsou pro dva i celé skupiny a personál je vždy ochotně přeskládá. Menu se skládá vždy ze tří jídel a polévku, plus ve všední dny funguje ještě speciální menu, ve kterém je další jídlo, dezert a limonáda týdne. Hlavní jídlo vás zde vyjde mezi 129-149Kč, polévka dle velikosti od 35Kč, domácí limonáda 16Kč, týdenní dezerty zhruba 40Kč, zvýšenou cenu čekejte pouze u speciálního týdenního menu.

Velice oceňuji, že celá týdenní nabídka je vždy na webu v neděli podvečer, člověk si může rozmyslet, kdy se do Lavande zatoulá a rozplánovat si podle toho další věci (nebo se doma podebatovat, co koho láká ochutnat). Co se týká skladby menu, najdete různá masitá i vegetariánská jídla. Střídají se kvalitně udelané české klasiky se zahraniční kuchyní a stejně tak polévky jsou totální všehochuť. V Lavande u jídla doceníte hlavně dvě věci – velmi kvalitně vychucené jídlo a krásný styling, všechna jídla, která jsme ochutnali byla vynikající a velmi fotogenická. Za poslední měsíce můžu zmínit hovězí steaky s máslovou omáčkou, pečenou mrkví a šťouchaným celerem, telecí pečené v kořenové zelenine s batátovým pyré, olivovou focacciu plněnou sušenou šunkou, mozarellou, salátem a pestem, rizoto s krůtím masem a pečenou letní zeleninou, batátové placičky se salátem, boloňské lasagne nebo bryndzové halušky. Většinou vystačíme s jednou sklenkou limonády a zkusíme dezert z polední nabídky, milerádi vzpomínáme na čokoládový krém s višněmi a sušenkovou drobenkou nebo na ricottový řez s mákem a švestkami.

Ne polední menu je to teď můj nejoblíbenější podnik, je svátkem sejít se s mužem ve všední den u skvělého oběda, nemít nádobí a užít si to právě zde s dobrým a velmi inspirativním jídlem. Lavande samozřejmě funguje i večer, jen je třeba počítat s tím, že večerní ceny již odpovídají ceně večeří v cenu Prahy, a proto si to nechat na dostatečně slavnostní chvíli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *