Foodtripy blondýnek

Foodtripy blondýnek I. – Coffee Cube

Jak už jsem rozebrala ve včerejším článku (proklik pod tímto odstavcem), dvě malé blondýnky se vrhly do akce a zde vám přinášíme první report, které se týká Coffee Cube. Tento tip vzešel od L. K., já jsem znala tohle místo jen z fotek a netušila, že je tak blízko. Takže dneska hraji spíš takové druhé housle, které vám můžou říct, jak na ně působila zatím první návštěva.

New deal, New project, jsou tu Foodtripy blondýnek

L.K.

Prvním navštíveným místem z našeho seznamu je relativně málo profláklá kavárna dvou mladých chlapců, kteří se před pár lety rozhodli, že umístí do centra Prahy svojí dřevěnou, jak název praví, kostku, plnou překvapení. Nicméně, jakožto pozorovatelka jejich projektu úplně od plenek, vím, že to stojí pěknou dřinu. Kluci mají ale kolem sebe takovou auru, že na kávu k nim chodím radši, něž kamkoliv jinam a právě to bylo cílem, zapracovat na kvalitě kávy a servisu takovým způsobem, že pro známé bude vaše kavárna nr. 1. Je jedno, jestli přijdete v zimě nebo v létě, zahřát se nebo ochladit, jestli chcete kávu s sebou či na místě, protože jsou na vše vždy 100% připraveni a co víc, pozitivně naladěni, což dokonce přenesli i na svůj nynější personál, který už byl zapotřebí, aby se kavárna mohla rozrůst. Pokud byste si chtěli jejich úžasnost ověřit, tak např. na stránkách tripadvisoru mají 5 hvězdiček za dokonalý servis. Za uplynulé roky si kostička prošla pár facelifty, ale vždy k lepšímu. Koncept byl původně dřevěný, pak se přidala červená a nakonec se hrdě pyšní modrou barvou. Přesto, že se kavárna nachází blízko obchodního domu kotva na náměstí republiky, tak je schovaná v příjemném stínu a i v horkých letních dnech byste na dřevěném podiu s roztomilým posezením dovedli sedět hodiny a užívat si příjemné atmosféry, která panuje i všude kolem.

Co se týče sortimentu, tak oplývá širokou škálou kávy. Od obyčejného espressa či flat whitu až po hit letošního léta, espresso tonic, který jsme samozřejmě musely ochutnat i my! Chuť tonicu a ledu byla v ohromném horku osvěžující a káva správně silná. Celkový dojem byl tedy kladný. Správný espresso tonic má mít ale vzhled ala olej a voda, tedy že káva se spolu s kostkami ledu drží na hladině a tonic klesá ke dnu. To se v našem případě nepovedlo, nicméně na chuti to nic nemění.

(Nechci remcat, ale samospoušť nebude můj přítel, nevím kam to civím. Ale… každý nějak začínal… My se dopracujeme k fotogeničnosti supermodelek nejpozději do roka, pokud obejdeme vše, po čem našem srdce a žaludky touží! :D)

 

L.S.

Musím souhlasit s aurou, kterou místo má, což je vidět i z pouhých fotek. Je to mix něčeho městského, hipsterského a hlavně strašně free. Takže uvolněnost, ale rozhodně stylová, vše má určitou myšlenku, linii, které se drží. Nechce se mi pořád v hlavě srovnat, že tohle místečko je přímo za Kotvou, ale je…

Důraz na detail vnímám i v přípravě samotné kávy, my testovaly preso-tonic, který není v tradiční nabídce, ale byl nám připraven. Tekutiny se promíchali, což nám vlastně vůbec nevadilo, jen byl nápoj méně fotogenický. Káva měla opravdu grády, což mě překvapilo, sázela bych na dva shoty presa, což byla spíše iluze. Skleničky mi přivodily vzpomínku na retro pohárky, ve kterých jsme dostávali domácí zmrzlinu od babičky nebo pudink s piškoty. Pokud nebude chuť na kávu, zahlédla jsem v nabídce nějaké lehčí koktejly a chlazený “lepší” tonic, cider a limonády.

Pokus o fotku, jste již viděli, to nám nějakou minutku zabralo, ale jinak se i díky stínu sedělo příjemně. Líbí se mi, že stolky nejsou moc blízko sebe, takže se lidé navzájem neotravují a neruší. Za mnou jen stále chodil (asi) španělský několikaměsíční chlapeček, když se vrátil potřetí ukázat, jak je opatlaný od čokolády, tak jsem si začal dělat legraci, že mě balí a že jsem našla budoucího manžela. I takové historky můžou přijít v Coffee Cube, ne legrace, jen mě prostě mají děti docela rády :).

Na tohle místo se vrátím klidně i bez kolegyně, když se pohybujete v oblasti stanice Náměstí Republiky nebo Palladia, tak se hodí po náročných nákupech odskočit na kávu nebo si ji jen chňapnout do ruky a utíkat nakupovat. Úplně ideální je si ale sednout a pozorovat městský ruch a to správní kavárenští povaleči umí 🙂

Doufám, že se vám tenhle prní nástřel líbil, stejně jako dvojí pohled na věc. A co příště? No příště vybírám já!

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *