Gastrotoulky

Amato, sedmička má konečně stylovou kavárnu i gelato

  V poslední době se mi daří narazit na slušné novinky a mezi ně patří i kavárna Amato, která se v první řadě prezentuje jako gelaterie. Takže… je to tak, sedmička má první gelato. Pokud se nepletu, tak nikde jinde totiž na naší městské části není, doposud hodně frčela točená.

Amato je kousíček od zastávky Kamenická, orintačně v boční uličce od Creperie u slepé kočičky (tu nepřehlédnete). Zvenku hosty hned vítají příjemné stolečky a krásná výloha. Vše je ve velmi jednotném jednoduchém, moderním a čistém stylu. Což je vlastně pro hipsterskou sedmičku, kde vládnou nedbalé podniky a bistra, docela netradiční. Vnitřní prostor je členitý a strukturovaný do úzkého obdelníku. Pravá část je spíše pro otrlé díky umístění dětského koutku, ale pokud jste mamafriendy, tak jistě nebudete mít problém. Celkově bylo v době naší návštěvy v podniku poměrně dost matek s dětmi.

Již jsem tedy pochválila celkový interiér, ale nezmínila jsem, že mu vévodí velký bar s vitrínami, kde si můžete snadno vybrat zmrzlinu a dezerty a prosklenou kuchyň, kde můžete sledovat přípravu jídla. Milý je také personál, který s vámi rád pohovoří o objednávce.

Sortiment si zakládá na zmíněném vlastním gelatu, které je vlajkovou lodí. A mohu směle řící, že slaný karamel s karamelovými střípky byl nejlepší gelato této příchutě v Praze. Druhá příchuť smetanový mák s švestkovým topingem útočí na chuťové pohárky klasikou v moderním a svěžím kabátku. Jedinou nevýhodu vidím v tom, že do jedné porce si můžete vybrat pouze jednu příchuť, což je omezení, které nebývá úplně běžné. Stejně jako ostatní dezerty je kavárna zaměřená na moderní styl, takže chlazené vytrínce dominují cheesecaky, brownie dortíky nebo velké čokoládové pusinky. Pro necukrující byl ve vitríně také slaný koláč. My jsme otestovaly karamelový cheesecake, který se skládal ze sýrové velmi jemné vrstvy a máslovokaramelového krému. Jednalo se jasně o vlastní produkci z kvalitních surovin a musím ocenit špičkové chuťové vyladění. Navzdory karamelové příchuti nebyl dort vůbec přeslazený a byl ho slušný kus.

Kromě zmrzliny bych ale vyzdvihla hlavně kávu, která je na opravdu vysoké úrovni. Sestra si objednala americano a dostala v nádobce, jak horkou vodu navíc, tak vodu na zapytí a stranou také mléko na přání. Ceny kávy jsou navíc relativně příznivé. Pokud chystáte kafíčkování v blízkosti sedmičky, rozhodně bych Amato okusila, ať už si vzpomenete na espresso nebo affogato, všechna přání budou vyslyšena. Pro neznalce na stěně směrem k dětskému koutku visí tabule s názvy kávy, která ukazuje, z čeho se konktérní kávy skládají.

Amato mě mile překvapilo a to i záhy po otevření této kavárny, kdy podniky obvykle uplně hladce neběží. Líbí se mi vysoká kvalita a zaměření na detail, jak estetický, tak chuťový. V Amatu je velice vidět dotyk ženské estetiky, elegance a promyšlenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *