Gastrotoulky,  Nepečené dezerty,  RECEPTY

Nanukové království II.

  Možná si vzpomínáte na loňský článek, kdy jsem uveřejnila první tři recepty na domácí nanuky. Odkaz na tento článek máte hned pod úvodem. Letos v nanukování pokračuji, a tak přináším další várku inspirace, ačkoliv musím přiznat, že do těch formiček lze “narvat” fakticky úplně všechno. Do konce léta dojde určitě i na třetí díl, takže si pořiďte formičky, stáčí ty od ťongů, pokud nebudou na první pohled vypadat, že potečou.

Nanukové království I.

 

Tak tohle jsou proteinové kávovo-banánové nanuky. Na šest formiček vystačí rozmixovat 1 banán s kávovým proteinovým nápojem (např. drogerie Rosmann) a hrnek vody. necháme ztuhnout alespoň 6 hodin. Tyhle nanuky vás nakopnou kofeinem, osladí banánem a energii doplní proteinem.

Jarní klasika v podobě 1 rozmixovaného manga s 1 hrstí čerstvého ananasu, jsou příjemne sladké a ovoce se nepřebíjí. Mango rozmixujeme s ananasem a přidáme tři lžíce vody, aby nanuky dobře tuhly.

Když se vám stane, že vaše lednice zeje prázdnotou, přece jenom, tam asi najdete někde na dně banány. Nejrychlejší nanuk vznikne rozmixováním jednoho banánu s hrnek pomerančového nebo jiného oblíbeného džusu. Doporučuju ještě brusinkový nebo rybízový.

A nakonec tady máme borůvky s tvarohem. Půl hrnku borůvek rozvaříme se lžící medu a necháme zchladnout. V misce si smícháme 150g tvarohu, 100g jogurtu, lžičku vnailkového extraktu a lehce dosladíme medem nebo třeba stévií. Do formiček střídavě vršíme borůvky a tvarohový krém. Můžeme i pro vetší efekt opačným kocem vidličky lehce promíchat.

 

Tak a jaké nanuky byste si přáli příště? Míša nanuky máčené v čokoládě? Strakaté s banánem a kakaem? Jiné nápady?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *