Gastrotoulky

Snědeno za únor a březen

Ahoj, přináším zas několik tipů, co hodit do nákupního košíku. Opět je to sbírka za dva měsíce, protože nestíhám tyhle články psát častěji a raději přidám recept, který je pro vás pravděpodobně cennější. Základem jsou dobroty a skladkosti, ať už ty zdravějšího charakteru, tak ty méně dietní a pak několik dalších potravin. Chtěla bych vyzdvihnout svoje nákupy ve Spenceru, kdy jsem sehnala zboží levnější i o více jak sto koru a to se už vyplatí! 😀

Nejdříve tu máme pralinky z mléčné čokolády s oříšky, jejichž jádro tvoří slaný karamel. Naprosto bezvadná věc k odpolední kávě. Oceňuji také stylovou a dobře zavíratelnou krabičku.

Tahle cookieska zatím nedostála slavy jiných fitness sušenek, ale myslím, že by si ji zasloužila i díky svým hodnotám. Ačkoliv se chuťově přibližuje ovesným sušenkám, má velmi vysoký obsah bílkovin. Chuť je velmi příjemná a sušenka je sytá.

Tuto proteinovou tyčinku stáhl Aktin z prodeje a po pravdě netuším proč. Naprosto bílkovinnová nálož a nálož i v oblasti gramáže. Tyčinka má sto gramů a šílených 50g bílkovin. Myslím, že ji nelze spořáda v kuse, já ji měla asi na třikrát. Chuťově slušný průměr.

Cake bites spustily na internetu a instagramech šílenství, ale vlastně úplně nechápu proč. Jsou úplně stejné jako jiné proteinové tyčinky a nějak mi tam chybí ty křupinky, karamel a jiné vychytanosti.

Tohle jsem sehnala opět velice levně, ořechy a mandle v bílé čokoládě a drcených malinách by Tesco, až to tam uvidíte, tak to berte, protože to je neskutečný trhák!

Bonbonky, jsem otřesný pralinkář, ale moc často se za to nestydím. tahle bobnoška ze Spencera byla zlevněná asi o 120 korun a to tam nejde nechat. Bonbony jsou v hořké čokoládě (fialová edice) a plněné smetanovýmo, čoko, karamelovými i ovocnými náplněmi.

Testovala jsem konjakové těstoviny, chutnají jako nedovařené těstoviny a jsou úplně nekalorické. Z těstovin atypického složení je to asi jedna z lepších variant, ale zpětně se dostávám k tomu, že si asi s celozrnnými těstovinami vystačím.

Vždycky jsem si myslela, že mezi nachoskami může být rozdíl pouze mezi kořením, ale není to pravda. Poco Loco jsou o level výše, kromě toho že jsou v obřích kouscích, jsou ještě o dost křupavější.

Tohle nejsou nachosky, ale chutná to jako nachosky. Pukance z kukuřice v pikantním kořením, ďábelsky jedlé. Lze je nasypat i na salátek.

Nová objevená vysokoproteinová tyčinka, kokos je boží, jahody ujdou, ty chutnají jako tyčinka z DM. Tahle tyčinka je jedna z nejlepších kokosových, co jsem měla.

Další čokoška ze Spencera, je to bílá čokoláda s troškou Matchy a drcenými malinami. Takové trošku netypické a chuťově strašně zajímavé. No a ještě, že je to zelené, to taky stojí za to, zelená čokoláda :D!

Novinka Spencer 2, penízky z mléčné čokolády s oříšky. Ochutnat se musí prostě všechno, tohle je taková nestárnoucí klasika oříškové čokolády.

A nakonec bílkovinné krekříky z Tesca, lepší než jakékoliv tyčinky. Strašně dobré jsou se zeleninou a čerstvým kozím sýrem. Jinak jsou křupavé, žádný pufovaný hnus a výživové hodnoty jsou více než příkladné.

 

Doufám, že vás něco ze zmíněných potravin zaujalo, snažím se trefit do konkrétních potravin, které třeba neznáte.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *