Gastrotoulky

Snědeno za prosinec a leden

Tentokrát je to za dva měsíce a poměrně “letem světem”, dříve se nějak nenašel čas, ale zase je toho kupa! Zařadila jsem, jak klasické výrobky, které kupuji kvůli letité oblíbenosti. Klasicky většinu tvoří takové zdravější potraviny a doplňuje to nějaká ta čokoládka. Když je chuť, tak padne kostička, pokud máme volnější pátek, tak toho padne i trochu víc 😀 Tomu se říká regenerace, doplnění glykogenu a… chápete.

Hermelínová v klasika, kterou beru pokaždé, když je v akci, se sedláckým hermelínem patří u téhle značky rozhodně k nejlepším.

Italský týden měl kromě skvělých marinovaných sušených rajčat i tyhle omáčky, ta s pecorinem byla trochu ostřejší, ale dobrá, u mě zvítězila rajčatová s ricottou.

Co se pudinků týče, nejčastěji kupuji tyto dva. Lepší edici pudinků Oetkera, ve které je tento výborný čokoládový a pudink bez vaření s příchutí kokosu, který výborně ztužuje krémy.

Džusy moc nekupuji, když ano, tak tento. Cappy je příjemně sladkokyselý a hustý, nejlepší chuť má vychlazený z lednice, jako doprovod ranní kávy.

Vanilková pasta je nejlepší vychytávka za poslední dva měsíce, skládá se z milionů teček z opravdové vanilky, neskonale snadné, skvělé a cenově úžasné. Stačí dvě lžičky do těsta a vše chutná najednou úplně jinak.

Lays mají nové pečené brambůrky, jsou pečené a tuk mají snížený na polovinu, takže až bude zase nějaký dívčí dýchánek bude to ideální volba. Oceňuji originální příchuť jogurtu s bylinkami.

Krekry z Ikea, s koprem, mákem a bílým sezamem, celozrnné a pekelně křupavé. Vlastně jedna z nejlepších věcí, které jsem z Ikey měla, křupu je k šunce nebo s nimi nabírám tvarohovou pomazánku.

Milovaná věc se po třech letech vrátila do Spencera, bulky hot cross buns s kousíčky čokolády, karamelek a kořením. Snídaně vyloženě za odměnu, když chci doplnit sacharidy. Zároveň mají daleko nižší tuky a cukry než podobné pečivo.

Povánoční výprodeje ze Spenceru, tohle jsou pralinky, které byly shozené asi na třetinu nebo čtvrtinu ceny. Mají takové vánoční hutné náplně i s mixovaným sušeným ovocem. Snažím se, aby mi krabička vydržela dostatečně dlouho a hned nezmizely.

Z Aktinu jsem si dovezla nové věci, už si dělali při přebírce trochu srandu, jestli si nenakupuji na Vánoce (viz výprodej vánočních kalendářů). Tyhle čočkové s chilli jsou celkem pálivé, to snesu dost 😀 A fakticky křupavé, supr je, že nechutnají jako žádná náhražka a mají takový pěkný tvar, jak jsou zakroucené.

Asi jediný pistáciový protein, za dvacku z aktinu 😀 Je sympaticky zelený, to chcete.

Vietnamci nám na Holešovicích dovezli německé čokolády, tohle bývala i v načich obchodech klasika, ale bohužel už není. Stejně jako kávová, s křupinkami nebo čokoládovou pěnou. Mám načaté asi tři čokolády, ubývají mi po kostce týdně, ale asi by neměly vůbec, zapracuji na tom…

To je ten adventní kalendář v akci, baví mě ho vylupovat jako malé dítě… Ta čokoláda v tom je fakt dobrá 🙂

Nová emco tyčinka, taková zajímává kombinace proteinových křupinek, ořechů a čokolády. Je bez lepku, což je překvapivý bonus. V obchodě jsou tři druhy, ještě s karamelem a arašídy.

Nejlepší kokosový olej, je to druhý, který zkouším, první byl od Wolfberry, tento mi přijde lepší. Vytírám si jím pánvičku na lívanečky, občas přidám lžíci do těsta.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *