Gastrotoulky

Snědeno za prosinec a leden

Tentokrát je to za dva měsíce a poměrně “letem světem”, dříve se nějak nenašel čas, ale zase je toho kupa! Zařadila jsem, jak klasické výrobky, které kupuji kvůli letité oblíbenosti. Klasicky většinu tvoří takové zdravější potraviny a doplňuje to nějaká ta čokoládka. Když je chuť, tak padne kostička, pokud máme volnější pátek, tak toho padne i trochu víc 😀 Tomu se říká regenerace, doplnění glykogenu a… chápete.

Hermelínová v klasika, kterou beru pokaždé, když je v akci, se sedláckým hermelínem patří u téhle značky rozhodně k nejlepším.

Italský týden měl kromě skvělých marinovaných sušených rajčat i tyhle omáčky, ta s pecorinem byla trochu ostřejší, ale dobrá, u mě zvítězila rajčatová s ricottou.

Co se pudinků týče, nejčastěji kupuji tyto dva. Lepší edici pudinků Oetkera, ve které je tento výborný čokoládový a pudink bez vaření s příchutí kokosu, který výborně ztužuje krémy.

Džusy moc nekupuji, když ano, tak tento. Cappy je příjemně sladkokyselý a hustý, nejlepší chuť má vychlazený z lednice, jako doprovod ranní kávy.

Vanilková pasta je nejlepší vychytávka za poslední dva měsíce, skládá se z milionů teček z opravdové vanilky, neskonale snadné, skvělé a cenově úžasné. Stačí dvě lžičky do těsta a vše chutná najednou úplně jinak.

Lays mají nové pečené brambůrky, jsou pečené a tuk mají snížený na polovinu, takže až bude zase nějaký dívčí dýchánek bude to ideální volba. Oceňuji originální příchuť jogurtu s bylinkami.

Krekry z Ikea, s koprem, mákem a bílým sezamem, celozrnné a pekelně křupavé. Vlastně jedna z nejlepších věcí, které jsem z Ikey měla, křupu je k šunce nebo s nimi nabírám tvarohovou pomazánku.

Milovaná věc se po třech letech vrátila do Spencera, bulky hot cross buns s kousíčky čokolády, karamelek a kořením. Snídaně vyloženě za odměnu, když chci doplnit sacharidy. Zároveň mají daleko nižší tuky a cukry než podobné pečivo.

Povánoční výprodeje ze Spenceru, tohle jsou pralinky, které byly shozené asi na třetinu nebo čtvrtinu ceny. Mají takové vánoční hutné náplně i s mixovaným sušeným ovocem. Snažím se, aby mi krabička vydržela dostatečně dlouho a hned nezmizely.

Z Aktinu jsem si dovezla nové věci, už si dělali při přebírce trochu srandu, jestli si nenakupuji na Vánoce (viz výprodej vánočních kalendářů). Tyhle čočkové s chilli jsou celkem pálivé, to snesu dost 😀 A fakticky křupavé, supr je, že nechutnají jako žádná náhražka a mají takový pěkný tvar, jak jsou zakroucené.

Asi jediný pistáciový protein, za dvacku z aktinu 😀 Je sympaticky zelený, to chcete.

Vietnamci nám na Holešovicích dovezli německé čokolády, tohle bývala i v načich obchodech klasika, ale bohužel už není. Stejně jako kávová, s křupinkami nebo čokoládovou pěnou. Mám načaté asi tři čokolády, ubývají mi po kostce týdně, ale asi by neměly vůbec, zapracuji na tom…

To je ten adventní kalendář v akci, baví mě ho vylupovat jako malé dítě… Ta čokoláda v tom je fakt dobrá 🙂

Nová emco tyčinka, taková zajímává kombinace proteinových křupinek, ořechů a čokolády. Je bez lepku, což je překvapivý bonus. V obchodě jsou tři druhy, ještě s karamelem a arašídy.

Nejlepší kokosový olej, je to druhý, který zkouším, první byl od Wolfberry, tento mi přijde lepší. Vytírám si jím pánvičku na lívanečky, občas přidám lžíci do těsta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *