Gastrotoulky

Snědeno za listopad

  Jestli doopravdy platí, lepší později než nikdy, tak se v této pravdě vyžívám více než, kdo jiný. Nebudu popírat, že se to váže i k tomuto příspěvku a dalším dvěma nachystaným (a la pšeme, co jsme měli napsat před čtrnácti dny a co jsme před dvaceti dny pekli). Každý den jen a jen odškrtávám úkoly, které bych měla zvládnout a další přitom narůstají. Cítím permanentní únavu, něco z čeho nejde vystoupit… Ale můžu se těšit na Vánoce, že se ten režim alespoň trochu změní. Jedu tak nějak v nouzovém režimu, prostě dojezd poslední energie. Takže i kvůli tomu tento příspěvek pojede naprosto na “sladké vlně”.

Uganda, tedy čokoláda z kakaových bobů z Ugandy. Je to Tesco Finest, ještě se ségrou z této edice ujíždíme na tmavě růžové, světle růžové, která je bílá s višněmi a na klasické mléčné. Klasika, kterou neurazíte. Obvykle i za fakt dobrou cenu.

Ritter Sport vydal zimní limitky, dvě nevyfocené byly už loni – bílá se skořicovými křupinkami a mléčná s karamelizovanými ořechy. Tohle je třetí, je taková perníčková a má uprostřed sušenku. Ale všechny ty tři limitky jsou strašně dobré.

Supreme od Bodylabu, trošku tužší střed, což nevím jestli je dáno tím, že to byl doprodej před expirací… Ale ta boží bílá čokoláda. Také tradičně bezvadné hodnoty.

Grenade jsou jedny z nejlepších proteinových tyčinek, za tím si budu stát. Čokoládový střed, čokoládové křupinky, čokoláda a karamel, co víc si přát od proteinové tyčinky…

Pokud potřebujete rychle nakopnout, zkuste tyto bonbony, které mají ve svém středu preso a kávové křupinky. Je to vážně vzpruha. Kupovala jsem v Tescu.

Tak od tohoto jsem moc nečekala a byla to úplně nejvíc výborná měkkoučká tyčinka. Připomínala mi pomerančové čokopiškoty pims, jen lituji, že jsem jich nevzala víc.

Mexický týden v Lidlu nabídnul džem s mangem, chilli a pomerančem. Hrozně dobré a hodně ovoce, mazala jsem si to na tvarohové svatomartinské rohlíčky – stay rebel.

 

 

Rozhodně objev měsíce, nakoupeno v Aktinu. Už mám jen zbyteček a moje sebeovládání to nesníst je doopravdy na hraně. Lepší než nutela a kousíčky pražených lískových oříšků. Zásadně konzumuji zabořením prstu 😀 naštěstí je to jen mé.

A nakonec dáreček k nákupu z Aktinu, který fakt potěšil. Proteinová čokoláda s pomerančovými křupkami, nejsem si jistá, jestli bych si jí sama koupila, protože to je jako zapít normální čokoládu dvěma loky proteiňáku, co se hodnot týká, ale je to dobré. A sympatické jsou kostky po deseti gramech. Tak uvidíme, třeba se to u mě doma zas objeví.

 

Přeju sladký adventní čas!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *