Gastrotoulky

Proč kupovat protein a nepít ho

Znám hodně lidí, kteří stejně jako já nepřišli na chuť pití proteinu. Není to nic na co bych se těšila, měla na to chuť nebo si to užívala. Raději si zaleji kávu, ale samotný protein pro mě symbolizuje nouzi s vařením. Pila jsem ho v době státnic, kdy jsem mnohdy nestíhala a nachtěla nic vařit, kombinace koktejlu a zeleniny se pro mě stala zhruba jedním plnohodnotným pokrmem dne. Ale přesto si proteinové prášky kupuji a baví mě to čím dál tíme více. Využití, jak s nimi pracovat, je totiž opravdu hodně. V tomhle článku bych vám chtěla některé ukázat, třeba někoho přesvědčím a už zítra bude zkoušet proteinové lívanečky.

Mezi moje nejoblíbenější snídaně patří proteinové lívanečky, jejich příprava je naprosto expresní, potřebujete jen misku, lžíce a pánev. Lívanečky chutnají podle proteinu, jelikož jsou voňavější než klasické, chutnají mi možná více než tradiční. Ze stejného těsta lze vytvořit i palačinky a smotat i je na druhý den do krabičky. Lívanečky byly první jídlo, kvůli kterému mě začal proteinový prášek ve vaření bavit.

Recept zde:

Proteinové lívanečky

Další možnou alterantivou, do které naopak výborně padne čokoládový protein, je fazolové brownie. Tenhle recept se v mnoha modifikacích stal posedlostí foodblogerů a já se vůbec nedivím, brownie je návykové stejně jako klasika. Pokud vás baví žít alternativně a zkoušet nové věci, tak tohle je jasná volba.

Recept zde:

Zdravé brownie z fazolí

 

Proteinové sušenky jsou srdcovka, jsou suprová svačinka do kabelky. Ať už vytvoříte cookie s čokoládou nebo marmeládové důlkové koláčky, určitě nebudete litovat. Pokud rádi čokoládu, nahraďte část mandlí v receptu kakaem. Díky proteinu jsou kromě dobrých hodnot i velmi aromatické.

Recept zde:

Proteinové sušenky bez cukru (low carbs)

Další možnosti využití proteinu spočívají i v ochucování nepečených dobrot, například tvarohu. Vaničku tvarohu smíchám s dvěma lžícemi proteinu a troškou vody a je z toho báječný termix. Můžete tenhle proteinový probináček prokládat ve skleničkách ovocem nebo cereáliemi. Na webovkách jsou další recepty, ve kterých je protein přidán a určitě další přibydou. Jídla obohacují o bílkoviny a pěkně je ochucují.

 

Hezké září a hodně nadšení do vaření!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *