Gastrotoulky

Snědeno v červnu

   Jedna z posledních věcí, která má české základy. A to je článek o několika potrevinách, které mi uvízly během června v košíku. Třeba to někoho, alespoň trošku inspiruje. Občas jsem byla celkem nadšená. Jídlo vždy bylo, je a bude hodně důležitá a zábavná část mého života. Kdybych “sjížděla” k francouzskému slovosledu, tak se omlouvám, nějak to na mě začíná také negativně působit, tady na jihu :D.

První tu máme kynuté šnečky z francouzského týdne v Lidlu, nějaká taková předzvěst… Jsou nefrancouzsky jemně sladcí, nic přeslazeného. Obsahují trochu vanilkového krému a čokoládové kousky. Ideální pro děti, protože je to hodně měkké a docela nekalorické oproti jiným sladkostem.

Sýr brie/camembert taktéž z francouzského týdne, měl 350 gramů a jedla jsem ho snad měsíc, po kouscích. Byl opravdu extrémně boží, smetanový, dobře vyzrálý a jemný. Příště ho kupuji rozhodně znovu.

Novinka, která se objevila nejdříve v drogeriích Rosmann a DM, po smíchání či vyšlehání s vodou, je to jako banánový šejk. Přidávala jsem malé kafe nebo třeba jahody a popíjela to k učení, což bylo super. Kupuji v Čechách stále znovu.

Müsli srdíčka jsou klasika, ale nejvíce pořád fandím čokokokosovým, které jsou jak v drogerich, tak například v Lidlu. Šup do tvarohu s ovocem.  Také jsou prima jako zobání do kabelky.

Nový cider Somersby! Je to moje nejoblíbenější značká ciderů, těsně za nimi jsou kingswoody. Rebarbora mě mila překvapila, je aromatická, jemně nakyslá a velmi specifická. Během týdne jsem ho kupovala dvakrát. Od stejné značky miluji i bezinkový a klasický jablečný.

Nakonec ořechy v různých druzích čokolády, které jsem obdržela od maminky. Myslím, že jsou na hodně místech v republice ze stejného zdroje, protože mají stejnou čokoládu, jen záleží na tom, jak si je namícháte. Je to lepší dárek než prachobyčejná čokoláda. Ségra měla v balení maliny v bílé čokoládě a těm po ochutnání hodně fandím.

Přeji hezké prázdniny, já skrze ně nasávám francouzskou foodinspiraci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *