Gastrotoulky

Snědeno v dubnu

   Byl to jídelně produktivní měsíc a přiznám se, že část obrázků jsem si schovala na květen. Třeba další nové cukrářské vychytávky z Tesca, které mě novou řadou těchto potravin velmi překvapilo a nadchlo. Čokolády opět nechybí, protože bez toho by to nešlo, a pak je tu několik mých velmi oblíbených dobrot tenhle měsíc, snad vás něco zaujme.

Nejprve začneme úvodní fotkou krásné bomboniérky od Lindt, která je asi vůbec ta nejlepší, kterou jsem kdy ochutnala. Sehnala jsem ji hodně moc zlevněnou, původní cena, asi nikoho úplně nepotěší. Nicméně, pokud chcete někomu udělat opravdu radost, tak tímto, se vám určitě podaří. I uvnitř je velmi esteticky hezká a obsahuje bonbony tří příchutí – caramel brownie, praliné nuts a cookies.

Pokračujeme nejlepší pomerančovou čokoládou, kterou pravidelně ulamuji ze šuplíku, který mám hned u postele. Je z Lidlu a cena je naopak velmi příznivá. Těším se až další kousek použiji do brownies, kde pomerančová chuť příjemně vynikne.

Koriander, ten jsem strašně dlouho chtěla mít a lístečky si házet na avokádovou pomázánku a do salátů. Konečně u mě teď bydlí na skříni, protože v obchodech se už začaly objevovat fakt pěkné bylinky místo chcíplotit. Má supr kořeněnou chuť a lze přidat do již zmíněných věcí nebo třeba jako poslední tečku do asijských jídel.

Jemná lučinová pomazánka Rondelé (27 Kč v akci) obsahuje velké množství jemně nasekaných vlašských oříšků. Je krásně nadýchaná, smetanová a s jemnou chutí zmíněných oříšků. Výborná je na opečených bagetkách, doplněná čerstvými fíky.

Zero sirupy jsou na internetu již značně profláklé a já souhlasím s důvody, proč je fajn je zakoupit. V každém bydlišti mám jednu lahvičku od myproteinu, a když se mi nechce vymyšlet nad tím, co do tvarohu nebo v něm mám příliš kyselé jahody, použiju sirup. Dále tyto sirupy skvěle ochucují i pečivo či kafe. Příchuť javorový sirup se téměř neliší od klasického javoráče, malinový naopak dobře ladí s ovocem. Dohromady do byla investice tří stovek do 800ml topingu, které mi vydrží hodně dlouho.

Tady není třeba se více rozpovídávat, nejchutnější vakuovaná šunka – krůtí, vyskytující se téměř ve všech obchodních řetězcích. Tak tu mám v lednici opravdu často.

Čokoládové hoblinky z belgické čokolády, právě z té nové edice cukrářských potřeba z Tesca. Překvapilo mě, že jsou opravdu chuťově dobré, takže nejen atrapa.

A končíme zmrzkou z příbramské La Favority, bílá čokoláda s malinami. Myslím, že místo, kde budu na Příbramsku teď velmi často je jasné 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *