Gastrotoulky

Snědeno v březnu

  Jestli byl březen něčím typický, tak nedostatkem času… Občas ani nevíte, jak se to přihodí, ale přihodí se to. Gradací jsou současné praxe na ZŠ. A ač bych chtěla péct a přidávat příspěvky jako blázen, tak se nějak nedaří. Rubriku Snědeno v měsíci, ale vynechat rozhodně nelze, opět představím novinky, které vklouzly do mého nákupního košíku: nejlepší dresink na světě, srovanání skyrů a marmelád bez cukru nebo americké sušenky.

IMG_0123

Mandlové mléko ze Spencera, musím říct, že je moc fajn, i když je nedoslazované. Vždycky můžete přidat několik kapek stévie nebo agáve. Také se hodí do kávy, netvoří žádné cucky. Celkově mi mandlová mléka chutnají více než kokosová, přestože kokos miluji. V současné době mám načaté mandlové lehce doslazené mléko, které jsem koupila v Kauflandu, určitě se vejde do fotek pro měsíc duben. Obvykle si kupuji litr tak jednou za měsíc, vydrží mi tak dlouho, i když z něj i peču-což doporučuji! Ořechová mléka se moc nekazí, kravské je v naší lednici do deseti dnů po smrti.

IMG_0131

První marmeláda bez cukru je z Tesca, liší se přípravou i chutí od druhé zmíněné a překvapilo mě jak moc. Tato marmeláda je vyráběná svařením pouhého ovoce, kaloricky je příznivější, ale samozřejmě také kyselejší. Používám ji na perník, občas chléb, ale nejlepší je na sušenkách. Při pečení v troubě neztvrdne tak jako marmelády, které obsahují cukr. Celkově počítejte s tím, že marmelády bez cukru jsou “ovocnější” než jejich kámošky, které obsahují 40-70% přidaného cukru.

IMG_0128

St.Dalfour, božský džem bez přidaného cukru a vítěz tohohle měsíce. Je vařen z ovoce a ovocné šťávy, a proto je chuťově sladký jako standartní marmeláda. Obsahuje velké kousky brusinek a borůvek(kanadských). Co víc říct, boží, skvělý, nej…

IMG_0125

Tenhle zelený dresink koupený ve výprodeji v Bille, byl pro změnu nejlepší salátový dresink, který jsem kdy koupila. Je lehce sladkokyselý, se spoustou bazalky a vydrží i půl roku mimo lednici. S ledový salátem bezkonkurenční.

IMG_0069

Sušenky, a americké… kdo by je neměl rád, po různém zkoušení jsou ty z Kauflandu a Lidlu obsahově i chuťově stejné a nejlepší, cena je taky podobná. Kupuju je vždycky, když se chci “zčokoládovat”. Sušenky z Billy mně tolik nenadchly, ani milka cookies, chystám se zkusit soft verzi.

IMG_0073

Proteinový pudink, novinka z Tesca, která existuje ve variantách čokoláda/vanilka. Nečekala jsem od něj moc, takže jsem byla doopravdy mile překvapená. Je výborný, tak akorát sladký, ve velkém kelímku. Příznivé hodnoty jsou samozřejmostí, cena nikoliv…. bez akce stojí až 40Kč.

IMG_0064

Marmeláda ze Spencera, v drobném balení, konkrétně pomerančovou nedoporučuju, je prostě hořká a na to asi nejsem pořád dost velký fajnšmekr. Ostatní příchutě jsou ale o to lepší. Je fajn, že si před nákupem velké lahve můžete otestovat, co vám nejvíc chutná.

IMG_0168

Skyr se usídlil v mojí lednici už natrvalo, je to mléčný výrobek, který chutná jako jogurt, ale s hodnotami nízkotučného tvarohu. Také je to jediný mléčný výrobek s ovocem, který kupuji. Mléčná hmota je nesladká a na dně je jemně sladká ovocná vrstva. Favoritem se stala příchuť meruňka, těsně za ní je jahoda a překvapivě nejmíň mi chutná brusinka, která je taková “nemastná, neslaná”.

Nebyly tu žádné čokolády, světe div se… snažím se s dětmi držet basu, tedy pamlskovou vyhlášku, takže ještě deset dní a pak to všechno sladké padne za vlast.

Přeju všem hezký duben a hodně sluníčka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *