Gastrotoulky

Snědeno za únor

  Měsíc se s měsícem sešel a máme tu druhý příspěvek do rubriky Snědeno. Tenhle měsíc byl poněkud nacukrovaný, ale není třeba zase fotit všechny prasárny věci, které přistály na talíři – pořád se snažím o ty zajímavější, které jste možná doposud nezkusili a mně mile překvapily. Obvykle to jsou potraviny, po kterých bych teď večer nejradši fňukala, že už v lednici nejsou… a nebo naopak ty, které jsou už znovu v šupliku jako velká milka s arašídy a karamelem.IMG_0035

Ještě jeden dárek k Vánocům, bílá čokoláda s lyofizovaným lesním ovocem (sušené mrazem). Lyofizované ovoce mám obecně moc ráda i v cereáliích, je nakyslé, křupavé a zachovává chuť. Příznivec bílé čokolády obvykle nejsem, ale tahle byla skvělá a zejména v kombinaci s tím lesním ovocem. Vytipovala jsem, že jde koupit v Albi, ale pravděpodobně i jinde.

IMG_0094

To nejbožštější arašídové máslo ze Spencera, s kapkou javorového sirupu a s křupavými karamelizovanými pekany. Stojí v akci asi sedmdesát korun a trumflo oříškové máslo z kešu. Mazala jsem ho na tousty pouze jednou, jinak zmizelo po lžičkách na chuť kecám vždycky jsem do něj štouchla prstem a nakonec sklenici vylízala. Nutně potřebuji ihned další.

 

Večerní chlebík od Penamu je už taková moje klasika, má zvýšený počet bílkovin na úkor sacharidů a trošku vyšší obsah tuku. Nejím ho večer, ale tak nějak po celý den dle potřeby. Složení je určitě bonus, ale hlavně ho kupuji proto, že mi chutná a také proto, že zůstává měkký po celou dobu spotřeby – vydrží cca pět dní. Jeho cena se pohybuje v supermarketech od  27-37 korun, vystačí mi obvykle na všední dny a jiné pečivo nepotřebuji. Jediná nevýhoda tohoto chleba spočívá v tom, že nejde toustovat, připaluje se, nekřupaví atd.

IMG_0164

Novým objevem z kolonky nápojů je zelený čaj s citronem Nestea, který je bez cukru. Chuťově mně hodně překvapil, protože “ocas” sladidla je velmi skrytý a chuť zeleného čaje naopak silná. Hodně mi vyhovoval jako druhý nápoj po kávě k snídani. Zatím objeven pouze v Tescu, ale věřím, že ho brzy vytáhnou i jiné supermarkety. Čekám až předělají i bílý čaj s meruňkou :D.

IMG_0047

Tapioka v kokosovém mléku z Tesca –  je v regálů mlečných zdravých výrobků, naposledy jsem kupovala v akci asi za 12 korun. Tapioka je jedna z nejzdravějších potravin která mě nejvíc nadchla a plánuji vařit vlastní pudink. Na diskuzích jsem četla, že některým lidem přijde kokosová příchuť moc silná, mně to přijde nejvíc dobré :). Pudink se skládá pouze z tapiokových perel, vody, kokosového mléka a medu. Malý kelímek přes relativně nízkou kalorickou hodnotu bohatě zasytí.

IMG_0100

Čokoláda Milka a asi ta úplně nejlepší, možná jsem čekala dost, ale ne čoko, která mě položí na lopatky. Místy jsem se ten den s někým o tuhle dobrotu rozdělila, ale spíš jsem byla docela sobec. Mléčná čokoláda s karamelem, arašídy a křupinkami je prostě boží. A proto mi v šuplíku leží už další, takže je alespoň na co se těšit.

IMG_0158

Tak a tohle je úlovek ze Spencera, sekané para ořechy, kterými si nejčastěji sypu tvaroh s ovocem.  Že jsou taky boží? Ano a to slovo je v tomhle příspěvku už ohrané. Nejvíc boží byla ale cena sražená z 99 korun na 27. Tak velké slevy jsem zatím vytipovala jen u pobočky na Českobudějovické, odtud si vždy něco odvezu.

 

IMG_0166

Poslední potravina a opět ze Spencera, karamelový toping, který si snažím šetřit :D. Nejvíc chutná na toustu s arašídovým máslem a banánem, ale i na zmrzce. Narozdíl od čokoládové polevy se nekazí, což oceňuji, protože nejsem člověk, který by tohle vybouchal za měsíc. Zajímala by mě i malinová poleva… stojí v akci asi sedmdesát korun, ale chuť je neporovnatelně lepší než u jiných polev.

 

Doufám, že vás alespoň něco zaujalo a těšíte se na další čánek do rubriky, který se pokusím udělat více “slaný”, takže –  tématicky – kde koupit v Praze nejlepší olivy, můj nejoblíbenější sýr a které chipsy byly nezávisle vyhlášené za nejlepší naší nezavislou komisí :D.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *