Gastrotoulky

Farmářské trhy na Kulaťáku

img_0012

  Farmářské trhy se stávají mojí srdcovou záležitostí, a proto je třeba zmínit je i na blogu! Dlouho roky jsem se jako nePražák setkávala s lehčími městskými odvary farmářských trhu, které byly fajn, pozitivní, přátelské, zábavné, ale… atmosféra pražských sobotních farmářských trhů, konkrétně na Kulaťáku v Dejvicích, mě totálně posadila na zadek! Je úplně jedno, že většinu dopoledne propršelo, že depresivní podzim klepe na paty, nebo že byla sobota ráno, když jste na farmářských trzích, jdou chmury stranou.

img_0013

Podzimní farmářské na Kulaťáku čítají něco k padesáti stánkům, mezi kterými vyniká množství ovoce a zeleniny a poté množství pečiva a sladkostí. Dále můžete narazit na víno, svařák, kávu a sypaný čaj, houby, bylinky, sýry, oříšky, stánky s občerstvením, asijské bistro… vlastně to ani kompletně není možné dohromady vyjmenovat. Lze říci, že na Kulaťáku si najde “své” každý. Je prima vyrazit minimálně ve dvou nalačno a ochutnávat a ochutnávat, a domu dojít s taškou zeleniny, ovoce, bylinek a litrem stáčeného moravského vína.

Bude vás hřát nejen to dobré jídlo, ale že jste podpořili konkrétní lidi a konkrétní kvalitní výrobky, které tvoří opozici dnešní masové kultuře hypersupermarkétů ale i bez nich by byl gastrosvět horší. Mezi konkrétní tipy na farmářích, které mě lákají pro další trhy patří croissanterie, kváskový chléb a stánek s vlastní praženou kávou.

Doufám, že se na trzích někdy potkáme, šíří se tam totiž prima nálada a dobré jídlo. Nemuset jezdit na víkendy domů, zřejmě se trhy stanou mým pravidelným víkendovým zvykem.

img_0014

img_0010

img_0017

img_0024

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *