Gastrotoulky

La Favorita a zmrzlina, která je návyková (Příbram)

Možná jste zatím přehlíželi novou “zmrzlinárnu”, správně řečeno gelaterii, která byla toto léto otevřena nad Mariánskou ulicí u Dlouhé, a povím vám, byla to chyba! Zmrzlinu, kterou zde můžete ochutnat jinde v Příbrami neochutnáte a po první návštěvě vám přijde točené Opočno z prášku jako její chudý bratranec. A tak tu máme první report z podniku, usmyslela jsem si, že místa o kterých budu psát musí  splnit dvě kriteria – budou dobrá, tedy žádná kritika, a za druhé se tam minimálně jednou vrátím než něco napíšu. V mé “rodné” Příbrami tato kritéria splnily zatím pouze dva podniky a toto je jeden z nich.

img_0221

Mezi ryze praktické důvody proč zvolit tento podnik pokud budete v Příbrami pokukovat po zmrzlině patří fakt, že gelaterie používá pouze přírodní produkty a žádná dochucovadla takže je to zdravý a nemůže se potom přibírat, zadruhé mají skvělé košíčky na zmrzku a stylové kelímky, zatřetí když si dáte jinde 2 kopečky zmrzliny, vyjdete cenově i na gramáž úplně stejně. Porce zmrzliny v La Favoritě tedy stojí 30 Kč, což je úměrně právě dvěma kopečkům zmrzliny Prima atd.

Mezi další argumenty připojme, že je to moc hezké místo, zmrzka je opravdu skvělá a opravdu návyková. Měla jsem tu čest ochutnat zatím čtyři druhy zmrzliny a stále u mě osobně vítězí kokosová příchuť – jemně sladká, s kousíčky čerstvého kokosu, mezi další patří bílá čokoláda s maracujou je též skvělá na mě trochu moc sladká, mátová s čokoládou pro mentoholiky, lesní směs pro milovníky ovocných zmrzlin. Kvalitou a chutí mi podnik velmi připomíná pražské Angelato vyhlášené až do nebe (tam je cena porce zmrzliny o 10 Kč výše) a díky vyššímu obratu je i více příchutí. Nicméně i v Příbrami budete mít problém si vybrat, a sklony k tomu postupně se vracet a ochutnat všechny příchuti.

Podnik mimo jiné nabízí i možnost posadit se a případně pořídit kromě zmrzliny i nápoj; kávu a další jsme netestovali, ale ceny jsou velmi velmi příznivé. V současné době kromě Mariánské ulice funguje tato zmrzlina i na Svaté Hoře, kde je neméně skvělá.

 

Užívejte víkendu a zastavte se v La Favoritě, třeba se potkáme, mám zálusk na čokoládovou, jogurtovou s borůvkami a slaný karamel.

 

P.S. Ten zvláštní tvar má zmrzka díky nandavání špachtlí, je to docela legrace pozorovat.

img_0223

img_0224

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *